Strona: Wykłady dla studentów WMiFS / Katedra Analizy Nieliniowej

2022-04-01
Studenci WMiFS podczas wykładu

Zaproszeni goście

W ostatnim tygodniu marca 2022 r. gośćmi naszej Katedry byli prof. Jürgen Appell oraz dr Simon Reinwand z Instytutu Matematyki Uniwersytetu w Würzburgu. W dniu 28 marca 2022 r. dr Simon Reinwand wygłosił dwa wykłady dla studentów Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Wygłoszone referaty

Pierwszy wykład zatytułowany „Functions with primitive” zgromadził głównie studentów kierunku matematyka, drugi wykład pod tytułem „A brief introduction to the SIR-model for pandemics” odbył się w ramach spotkania Koła Naukowego Machine Learning i został zorganizowany przez panią dr Ewę Rejwer-Kosińską. W wykładzie tym uczestniczyli studenci kierunków inżynieria i analiza danych oraz matematyka.  Odczyt zakończyła długa i ciekawa dyskusja, ponieważ przedstawiona tematyka dotyczy aktualnych światowych problemów i cieszy się dużym zainteresowaniem studentów.