Strona: Wizyta naukowców z Uniwersytetu w Würzburgu / Katedra Analizy Nieliniowej

Wizyta naukowców z Uniwersytetu w Würzburgu

2022-03-31
Dr Simon Reinwand podczas odczytu

W dniach 28-30 marca 2022 gośćmi Katedry Analizy Nieliniowej byli prof. Jürgen Appell i dr Simon Reinwand z Instytutu Matematyki Uniwersytetu w Würzburgu. W dniu 29 marca 2022 nasi goście wygłosili wykłady naukowe dla pracowników. Prof. Jürgen Appell przedstawił odczyt zatytułowany "Compactness properties of two operators", zaś dr Simona Reinwand wygłosił odczyt pod tytułem "On the continuity of the composition operator in BV spaces". Zarówno prof. Appell jak i dr Reinwand są uznanymi specjalistami w zakresie analizy nieliniowej. Współpraca naukowa naszej Katedry z prof. Appellem i dr. Reinwandem rozpoczęła się podczas konferencji Methods of Nonlinear Analysis in Differential and Integral Equations 2021. Współpraca rozwija się bardzo dobrze i obecnie jesteśmy na etapie tworzenia międzynarodowej grupy badawczej, która ma łączyć naukowców z Polski, Niemiec, Włoch i Hiszpanii w celu prowadzenia wspólnych badań z zakresu analizy nieliniowej.