Strona: Nagroda Rektora za całokształt / Katedra Analizy Nieliniowej

Nagroda Rektora za całokształt

2018-11-23

W dniu 20 listopada 2018 roku podczas uroczystego wręczenia nagród JM Rektora dla nauczycieli akademickich w szczególny sposób został uhonorowany  Kierownik Katedry Analizy Nieliniowej prof. dr hab. Józef Banaś.

W uznaniu ogromnego i wartościowego dorobku naukowego oraz zasług dla rozwoju Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. J. Banaś otrzymał indywidualną nagrodę Rektora I stopnia za całokształt dorobku.

Profesor Banaś jest cenionym matematykiem o ugruntowanej międzynarodowej pozycji. Jest autorem 165 oryginalnych prac naukowych oraz autorem lub współautorem 10 monografii i podręczników.

Profesor J. Banaś jest ponadto niezwykle zasłużony dla rozwoju naszej Uczelni oraz Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Składamy serdeczne gratulacje!