Strona: Konferencja Methods of Nonlinear Analysis in Differential and Integral Equations 2021 / Katedra Analizy Nieliniowej

2021-05-25
Plakat konferencji
Wdniach 15-16 maja 2021 r. oraz 22-23 maja 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa Methods of Nonlinear Analysis in Differential and Integral Equations, zorganizowana przez Katedrę Analizy Nieliniowej. W związku z trwającą pandemią konferencja odbyła się on-line na platformie MS Teams.
Uczestnicy

W konferencji wzięło udział ponad 80 naukowców reprezentujących 55 ośrodków naukowych, zarówno polskich (m.in. Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnikę Częstochowską, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Politechnikę Wrocławską) jak i zagranicznych (m.in. z  Afganistanu, Algierii, Arabii Saudyjskiej, Chile, Chin, Egiptu, Hiszpanii, Indii, Kazachstanu, Libanu, Maroka, Niemiec, Pakistanu, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Węgier, Włoch, USA).

Wykłady plenarne

Podczas wykładów plenarnych swoje wyniki badań przedstawili: prof. Jürgen Appell (University of Würzburg, Niemcy), prof. Lixin Cheng (Xiamen University, Chiny), prof. David Cruz-Uribe (The University of Alabama, USA), prof. Michal Fečkan (Comenius University in Bratislava, Słowacja), prof. John Graef (University of Tennessee at Chattanooga, USA), prof. Johnny Hendersson (Baylor University, USA), prof. Erdal Karapinar (Cankaya University, Turcja), prof. Eberhard Malkowsky (University Union Nikola Tesla, Serbia), prof. Syed Abdul Mohiuddine (King Abdulaziz University, Arabia Saudyjska), prof. Wojciech Mydlarczyk (Politechnika Wrocławska, Polska), prof. Zsolt Páles (University of Debrecen, Węgry), prof. Anna Pelczar-Barwacz (Uniwersytet Jagielloński, Polska), prof. Vicentiu Radulescu (University of Craiova, Rumunia), prof. Mohamed Aziz Taoudi (Cadi Ayyad University, Maroko), prof. Andrzej Wiśnicki (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Polska).

Cel konferencji

Głównym celem konferencji było stworzenie platformy do współpracy naukowej w zakresie badań nad metodami i narzędziami wykorzystywanymi w nieliniowej analizie funkcjonalnej, które mogą być stosowane w teorii równań różniczkowych i całkowych. Skupiono się szczególnie na tych metodach, które pozwalają otrzymać twierdzenia egzystencjalne oraz pozwalają scharakteryzować rozwiązania badanych równań pod kątem różnych właściwości (asymptotyczne zachowanie się rozwiązań, stabilność i stabilność asymptotyczna, przyciągalność lokalna i globalna, inne właściwości związane z jednostajną ciągłością, bezwzględną ciągłością, zbieżnością w nieskończoności itp.). Jednym z celów konferencji była również wymiana uzyskanych w ostatnim czasie wyników oraz prezentacja różnych otwartych problemów, które pojawiają się zarówno w badaniach teoretycznych, jak i w licznych zastosowaniach.

Naukowcy z różnych ośrodków przedstawili również wyniki uzyskane w teorii operatorów, teorii punktów stałych, geometrii przestrzeni unormowanych, teorii funkcji rzeczywistych i innych dziedzinach analizy matematycznej.